Reklamy,prosby a pozvánky→SEM
Kdyby nešla videa,zkuste obnovit stránku!

!! Blog přestěhován na: http://hopeoftomorrows.wordpress.com !!

AnimeFest 2014

17. května 2014 v 15:26 | Ai Eater no Kuroyake |  Deník
Domů

Jak většina z vás ví, 9. - 11. května se konal AnimeFest. Asi největší setkání všech otaku. A jak většina z vás ví, právě 11. ročník AFka byl mojí druhou zkušeností s tímto conem. Jelikož jsem věděla, do čeho jdu, byla jsem klidnější, tolik se nebála chodit za cosplayery a stihla vícero přednášek. Dokonce jsem se tam i já v cosplayi objevila (a vyfotilo si mě 6 lidí!!!) Tento článek pojme většinu mých dojmů z přednášek, na kterých jsem byla a vlastně celkové dojmy z těchto tří dnů. Doufám, že vám to alespoň něco přinese - a já nebudu psát tak přitrouble jako obvykle.

Takže začínáme!
Pátek

V pátek jsem přijela něco kolem 17:15 a naprosto mě zarazila fronta táhnoucí se až na schody (kdo někdy v té frontě byl, ví, jak hrozně vypadá). Jelikož jsem minulý rok přijela až v sobotu, chtěla jsem to vzdát. Ale řekla jsem si, že když už jsem tady, tak si tu frontu prostě vystojím. Čekala jsem necelou hodinu a čas si krátila rozmotáváním mé paruky, která ovšem nedopadla dobře - z copů mi vyšly zajímavě rozmotané chomáče "skorodredů".
Koho by to zajímalo, při vstupu jsem si vybrala fialový pásek - pro zasvěcené - byla jsem tudíž Chaos.

Malé divadlo Kjógenu
Po vstupu jsem se tak nějak stihla podívat na druhou scénku z kjógenu. Ta vyprávěla příběh o muži, který byl nespokojen se svou manželkou, která ho trýznila a strašně moc pila. Proto podal rozvodový list a šel se modlit do chrámu Inaba za lepší manželku. Tu dokonce před chrámem i potkal. Ale protože podle japonských zvyklostí si novomanželé před svatbou nesmí pohlédnout do tváře, on ve skutečnosti nevěděl, kdo jeho nová manželka je. Po odhrnutí přikrývky hlavy jeho nové manželky zjistil, že je to vlastně jeho stará manželka a na maléry měl zaděláno...

Můj názor: Jelikož jsem viděla pouze tuhle scénku, nemůžu ji porovnat s ostatními scénkami. Ale moc se mi líbila a pořádně jsem se na ní nasmála.

(Yoko Littner z anime Tengen Toppa Gurren Lagann)

Slavnostní zahájeni + křest Vějíře
A samozřejmě, jelikože jsem letos nebyla na zakončení, nemohla jsem si nechat ujít zahájení. Kde jsme se všichni dozvěděli, jak to tady bude probíhat, kdo je Řád a kdo je Chaos a spoustu dalších pro vás celkem nezáživných věcí. Čili to tady rozepisovat nebudu - stejně by vám to k ničemu nebylo.

Víc jsem toho vlastně nestihla - pak jsem se s kamarádem pouze procházela po Rotundě a venku a poznávala nové lidi. Jo, a taky rozmýšlela, koho si v sobotu vyfotím. Totálně mě bolely vlasy z té blbé paruky, ale konečně jsem si taky vyzkoušela, jaké to je stát "banánovou frontu".

Sobota

V sobotu jsem bohužel nestihla 2 přednášky, na které jsem se těšila. To byla Manga x Manwha a Těžký život yaoistek. Ale ve zdraví jsem to přežila.

Sportovní anime pro fangirls
Na tuhle přednášku jsem se vydala s Hikush (která byla mimochodem z Řádu jako většina mých kamarádu, grr). Bylo to vlastně takové shrnutí sportovních anime (ať už starých nebo nových) podle yaoi faktoru. Viděla jsem tam své staré známé kousky, ale i něco nového, co vypadá opravdu kvalitně.

Můj názor: Přednáška byla celkem dobrá (i kdžy bych řekla spíše průměrná). Ale nápad byl dobrý. Když už jsem se začínala nudit, přišlo vtipné video nebo autorka vyšvihla vtipnou poznámku, takže to vlastně zahránila.

(Caitlyn z League of Legends)

Strašidla se slušnou Wi-Fi
Dále nás čekala tato přednáška. Tady jsme se něco dozvěděli o japonských strašidlech. Třeba to, že většinou straší na záchodech, většina má pouze polovinu těla a každé má svůj specifický zvuk. Jo, a že s většinou můžete příjemně konverzovat - tedy až na to, že podle odpovědi vás buď zabijí... nebo zabijí o něco rychleji.

Můj názor: Suprová přednáška. Moc jsem si od toho neslibovala, ale bylo to vážně dobré... a dokonce i vtipné!

Čerstvě z Japonska
Přednáška, která už v programu vypadala hodně kvalitně. Přednášela ji slečna, která před třemi týdny strávila 14 dní v japonských vodách. Mluvila o tom, co je tam teď in, o japonské hudbě, otaku komunitě a ráji všech otaku - Akihabaře. Taky nám řekla o zvláštní ceně - aneb ceně "japonských citoslovců", jak jsem to nazvala. Jde o to, že v manze máte speciální citoslovce pro různé situace. Letos to prý vyhrálo citoslovce údivu, které zní "dže dže dže".

Můj názor: Málem jsme se na tuhle přednášku nedostaly, ale štěstí nám přálo a jsem za to ráda. Protože to bylo fakt zajímavé a dozvěděla jsem se spoustu věcí, které mi bohužel naskakují až při tom, když se bavím o tématu jím podobným. Proto jsem vám do popisu nenapsala víc věcí.

(cosplay na postavu z Touhou Projectu - bohužel si nevzpomenu na jméno)

Dále jsme s Hikush měly až Cosplay soutěž a tudíž nám zbývalo hafo času. To jsme trávily focením cosplayerů a skupováním věcí po Rotundě. Jo, a nesmím zapomenout na hraní konzolovek a rozbalování koláčků štěstí.

Cosplay soutěž
Minulý rok jsem se na Cosplay soutěž nedostala a zajímalo mě, jak to tam vypadá. Čili jsme se tam protlačily a užívaly si pohledů na ty úžasné cosplayery. Když se všichni ukázaly, naprosto jsem nevěděla, komu bych měla dát hlas. Ale po chvíli (po trochu delší chvíli) mi to bylo hned jasné. Jako ten nejúžasnější cosplay jsem označila "Harley Quinn". I když všechny cosplaye byly nádherné, ale s manželkou jsme se prostě shodly na tomhle. Jelikož jsme ji potkaly po soutěži a bavily jsme se s ní. Říkala nám, jak dlouho to šila a že to šila stylem "zapíchnu jehlu, vytáhnu kleštěma". V tu chvíli jsme ji začaly obdivovat ještě více. Navíc měla úžasný roleplaying a výbornou anglickou výslovnost.
Chtěla bych vám toho povědět víc, bohužel jsme seděly až v zadu na zemi a neměly jsme jak fotit (a já si nepamatuji jména postav). Tak vám alespoň přináším fotku mě a Harley Quinn.

(vypadám tam sice jako kokosák, ale koho to zajímá)

Co se o japonských nadpřirozených bytostech v manze nedozvíte
Tak tam jsme zavítaly po tom, co jsem Hikush seznámila s mým dohledem Honzou a jeho kamarádkou. Nejprve jsme šli všichni na konzolovky a pak sem. Na přednášku jsme se dostali jen tak tak. už to vypadalo, že budou zavírat. Před námi byli ještě nějací dva lidé. Já si dělala srandu, že by mohli pustit nás šest a ten zbytek, že nám je jedno. A přesně takhle to bylo. Dozvěděli jsme se tam více o pár japonských strašidlech (ale byla to úplně jiná přednáška než Strašidla se slušnou Wi-Fi). A jako jediná z celého sálu jsem věděla odpověď na otázku "Proč se pozná, že je tato dívka v kimonu mrtvá?"

Můj názor: Nu, na to, jak velký nával na tuhle přednášku byl, to nebylo nic zas tak extra. Kdyby si ji naše partička nechala ujít, vůbec ničemu by to neuškodilo.

A dál se už nedělo nic. Rozloučila jsem se s Hikush a procházela se po Rotundě, fotila cosplayery a dělala samé nudné věci.

Neděle

Crossplay make-up
Touhle přednáškou jsem začínala poslední den conu. Jelikož chci více crossplayovat než cosplayovat, opravdu se mi to hodilo. Dozvěděla jsem se spoustu informací, které se mi tady nechtějí vypisovat. Ale byly vážně užitečné a doufám, že si je všechny stále pamatuji. Jen mi huba padala nad tím, jak úžasně vypadají pánové v podání slečen a naopak. Někdy bych to chtěla dotáhnout na podobný skill.

Takto dopadla praktická ukázka na této přednášce. Opravdu jsme se více nenasmáli. Ale všichni jsme museli uznat, že to tomu pánovi opravdu sekne.

Evropský šerm v anime 1 a 1/2
Tam jsem dorazila se svým dozorem Honzou. Když jsem projížděla na netu program, byla jsem zklamaná, že letos nebude přednášet pan Waschka. Ovšem jsem se mýlila a byla děsně ráda, že mi to tak krásně vyšlo a já se na jeho úžasnou přednášku dostala tak, jako minulý rok.
Potěšilo mne, že s vysvětlováním možných a nemožných útoků se všemi možnými a nemožnými zbraněmi, začal u mého nejoblíbenějšího anime - Soul Eatera.

(Dva cosplayeři Panda Hero, kteří si mě našli. Fotku jsme si nemohli odpustit!)

To bylo shrnutí třech dnů na AnimeFestu. Snad jen zbývá dodat, že si konečně pamatuji název mé nejoblíbenější konzolovky (Soul Calibur V a IV), že dže dže dže se stalo našim slovíčkem. Že mě Páťa v pátek dal takový pohlavek se slovy "baka", že mě z toho vlasy bolí i teď. Že jsem přišla na další skvělou konzolovku s mým "ZOO týmem", ale nemám páru, jak se jmenuje. Že jsem pochopila jednu věc ve hře Shogi. Že jsem se tam domluvila i anglicky (a na zahájení rozumněla všem lidem až na jednoho). Že jsem si to neskutečně užila...

A hlavně, děkuji všem, kteří si na mě udělali čas a já se tam s nimi mohla potkat (nebo je alespoň vidět, když jsem se za nimi bála přijít). Speciální díky patří mému nejúžasnějšímu stalkerovi, kteýr bohužel letos nemohl jet, ale sledoval mě v online přenosech na přednáškách. Mému dozoru Honzovi - že se o mě opět postaral. Páťovi, že si na mě udělal čas a seznámil mě s jeho kamarády. Hikush, že jsme se po roce opět viděly (už v pondělí jsi mi chyběla). Mei, že mi prominula, že jsem na ni v sobotu zapomněla a viděly jsme se v neděli. Myslím, že tohle by k poděkování bylo asi vše. Pokud by vás ještě cokoliv zajímalo - třeba něco z mých extra hlášek nebo kdyby vás zajímalo něco víc, co jsem dělala mezi přednáškami, nebojte se napsat.↑Vaše Aiuška♥
 


Komentáře

1 Nemesis Nemesis | E-mail | 17. května 2014 v 17:16 | Reagovat

tak to sis musela AF fakt užít

2 Saskie Saskie | E-mail | Web | 17. května 2014 v 17:38 | Reagovat

Tos v té paruce byla ty? o,o já tě viděla. poměrně často xD I na přednáškách jsem si tě všimla xD
No já si to tam taky užila. jsem ráda že ty taky :3 xD

3 SasuMaka™ SasuMaka™ | Web | 18. května 2014 v 13:26 | Reagovat

OUUU ,škoda že jsem nejela ... :/ ,musela tam být fakt sranda :)

4 Reita-chan Reita-chan | Web | 18. května 2014 v 17:51 | Reagovat

ach až tuzávidým :D musela to byť zábava :D

5 Aya Aya | Web | 18. května 2014 v 18:13 | Reagovat

Jééé, já tě viděla n AF! :D Hodněkrát jsem tě zahlídla. :D Já jsem nestihla opět spoustu přednášek, na který jsem chtěla, a strašně mě to mrzí. >< Hlavně jsem chtěla jít i na ten crossplay makeup, ale to jsem přijla ráno do Brna pozdě, nechtělo se mi vstávat. XD Ale stejně to bylo boží.

6 Penny Penny | Web | 18. května 2014 v 18:51 | Reagovat

Teda, musel to byt nezapomenutelny zazitek ^^ Mrzi me, ze jsem tam nemohla jit, prece jenom takova dalka. Tvoje paruka je strasne pekna ^^

7 Tara Tara | Web | 19. května 2014 v 13:30 | Reagovat

Jé škoda, že jsem tě tam nikde neviděla :) a závidím ti, že jsi šla na ten crosplay make-up, na ten jsem chtěla, ale už jsem byla bohužel pryč :(
No ale je vidět, že sis AF taky hodně užila ^^

8 Itou Kanae Itou Kanae | Web | 19. května 2014 v 14:11 | Reagovat

škoda že jsem také nejela :/ No bohužel kvůli práce mi to nevyšlo >< Tak snad mi vyjde Af příští rok ten Cossplay je vážně skvělý :333 A ty fotky coplayů už díky toho lituji že jsem nejela -_- no škoda že se neuvidíme třeba na jiném conu (hádám že do Ostravy cestu nemáš XDD) a popravdě ty přednášky museli být skvělé :)

9 Ryuzaki. Ryuzaki. | Web | 19. května 2014 v 16:07 | Reagovat

Jak já závidím všem, co tam byli >_<

10 alice alice | 20. května 2014 v 20:04 | Reagovat

takže tá první je yoko. ale nevím kdo jsou ti ostatní.

11 Smeraldina Smeraldina | 22. května 2014 v 23:50 | Reagovat

Thank you, sweetie!

Your H.Q.

12 beepinka beepinka | Web | 23. května 2014 v 23:43 | Reagovat

Na té poslední fotce jsi strašně krásná :)!! já jsem tam nebyla,ale koukala jsme aspoň online přes YT na nějaké přednášky...Harley Quinn byla taky moje favoritka..její roleplay byl super *-*)// Muselo to tam být fakt fajn ^^škoda,že jsem nestihla přesnášku o sportovních anime x.x :D

13 Akemi Yume Akemi Yume | Web | 12. června 2014 v 17:09 | Reagovat

Pěkné shrnutí a super fotky.
Jak já ti závidím. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama