Reklamy,prosby a pozvánky→SEM
Kdyby nešla videa,zkuste obnovit stránku!

!! Blog přestěhován na: http://hopeoftomorrows.wordpress.com !!

Srpen 2014

Kagamine Rin - Soleil [CZ Překlad]

30. srpna 2014 v 19:48 | Ai Eater no Kuroyake |  Rin Kagamine

Bůh smrti mi se žalostným pohledem říká:
"Jsi to ty, kdo mě zachrání?"
Cítíš všechnu tu temnou bolest, kterou sis nikdy nepřála
I přes to, že ta ohavnost je stále skrytá

Dívka, zářící jako Slunce,
podává Bohovi ruku a usmívá se:
"Je to v pořádku,
můžu všechnu tuhle temnotu odvrátit
a přeměnit tě do jediného ptáčka."

"Můžeš si volně poletovat, leť, kam budeš chít,
a pokud nebudeš vědět kam,
můžeš jít se mnou."

Bílý ptáček máchne křídly a následuje dívku.

Spousta dalších čeká na záchranu od temnoty,
dívka osloví každého z nich

Doprovázená hejnem bílých ptáčků na obloze,
se zdá být dívčina silueta černá jako noc.

Její tělo pohltila temnota,
vydala zbytky svých sil,
a stala se bezcitnou.
Zarmoucení ptáčci zkonzumovali všechnu dívčinu temnotu.

A na obloze plné černých ptáčků
Záříš jako čisté zlato, jsi
Slunce.

Pozn: Vítejte u mého dalšího překladu! Tentokrát jsem si vybrala písničku od Kagamine Rin. Nemá jako většina Vocaloid písniček název v angličtině nýbrž ve francoužštině a znamená slovo "Slunce". Má krásný příběh i melodii, zalíbila se mi hned po prvním poslechnutí. Jak se líbí vám? A jak se vám líbí můj překlad? Těším se na vaše odpovědi a zhodnocení! ^^*

Where are you my darling?

27. srpna 2014 v 20:17 | Ai Eater no Kuroyake |  RPC/OC
Tak guys, jsem zpět a můžeme začít spamovat ^^* Dneska vám přináším své další RPC. Totiž, ono to není RPC, je to fanart. Je na něm Oiwa Yotsuya ze hry Ayakashi: Ghost Guild. Pravidelní čtenáři mého blogu ji spíš než jako démona budou znát z japonské povídky, kterou jsem sem přidávala =] Oiwu jsem kreslila celkem dvakrát. Totiž, jednou mi kyksl comp a smazalo se mi to-.-" Díky tomu, že jsem to kreslila přes 4 hodiny, chtěla jsem se na to úplně vykašlat a přestat kreslit úplně. Leč mi to dlouho nevydrželo a za hodinu jsem začala kreslit znova =D Doufám, že se vám moje Oiwa líbí! ^^* Najdete ji i na mém deviantArtu.

Oiwa Yotsuya: Where are you, my darling? by Ai-Eater-no-Kuroyake

Jinak jsem se chtěla ještě jednou zeptat - opravdu byste chtěli moji fb stránku? Je to pro mě důležité proto, aby nani vůbec někdo chodil.
Vaše Aiush~
PS: Dneska to obíhání už fakt nestihnu. Přesunuju to na zítra.

Update 14.08.01

26. srpna 2014 v 12:53 | Ai Eater no Kuroyake |  Blog

Jsem zpátky, hurray!~


Jak jste se tu beze mě měli? Doufám, že dobře a že jste připraveni na další nával mých článků! Mám spousta nové energie, nových nápadů a už se těším, až je sem všechny přesenu. Bohužel, možná mi v tom bude trošku bránit škola, ale vy to přežijete, ne? ^^*
Na Slovensku bylo fakt parádně - sice docela zima, bez mikiny jsem nevycházela, ale fakt se mi tam líbilo. Naprosto úžasný panoramata a tak =] Taky máme spousta zážitků (jeden z největších bylo cestování nočním vlakem). Ale prostě... nebylo to moře. Do Tater bych raději na lyže (přiznejme si to - byla zima a za ty peníze bychom se mohli válet v Chorvatsku u moře). Ale stejně ^^*
Taky jsem se dala do vytváření cosplaye - ovšem jsem ho zkazila ._. Takže čekám, až mi z Prahy přijdou látky a řeknu dědovi, aby mi s tím pomohl. Ovšem mám tušení, že do Akiconu to nestihnu ušít a budu tam muset v civilu ._. Uvidíme...
Jak jste si mohli všimnout, mám nový layout. Ano, růžový (a bacha na to, růžovou nenávidím!), ale můžu si za to sama, protože jsem to tak milionové Shio nadiktovala, ale kecala bych... jsem s ním fakt spokojená ^^* Pravidelní čtenáři mého blogu si mohou všimnout, že je na něm má nová OC postava Eruvie ^^* Shio bude mít navždycky můj obdiv - co se týče grafiky i cosplayů =] Jak se můj nový layout líbí vám? Oproti té černé je to fakt změna, co?
Toť byl můj článek o tom, že žiji. Oběhnu vás buď dnes večer nebo zítra ráno =] Taky čekejte další překlady, věci ke cosplayi, o anime a tak ^^*
Vaše Aiush♥

Cosplay materiály: Worbla

6. srpna 2014 v 13:22 | Ai Eater no Kuroyake |  Cosplay materiály
Hey guys~ Při mém pátrání po nejlepších materiálech pro cosplay jsem narazila na velice zvláštní název, který pod sebou skrývá jistou hmotu jménem worbla. Dlouho dlouho jsem nemohla nic najít, až se povedlo. Jelikož se chci více nablogu začít věnovat cosplayi, řekla jsem si, že tohle bude dobrý začátek.

Co to vlastně je?

Worbla je jistý druh termoplastu. Dá se s ní velice jednoduše pracovat - k vytvarování vám stačí horký vzduch, voda nebo třeba pára. Nemyslím si, že byste worblu nahřívali někde nad hrncem - opravdu nejjednodušší je použít fén. Je lehčí než Wonderflex (název dalšího termoplastu) a lépe s ní vypracujete detaily než naprř. se Sintrou. Nevíc je netoxická a můžete zpracovat opravdu všechno, takže si pamatujte, že nic se nesmí vyhodit!

Co se s ní dá všechno dělat?

No, vlastně úplně všechno. Od figurek až po propracované cosplay brnění, které můžete vidět např. u Kamui. Můžete se rozhodnout, jestli budete používat více vrstev (jedna strana worbly funguje jako lepidlo) nebo jestli použijete pouze jednu tenkou vrstvu. Cosplayi a fantazii se meze nekladou!

Kde ji sehnat?

V Česku ji bohužel neseženete. Pokud ještě s nakupováním např. přes Paypal nemáte zkušenosti, budete je teď muset nabrat. Dá se koupit pouze na zahraničních webech (pokud byste někdo našel český obchod s worblou, sem s tím!). Dá se jendoduše koupit na ebayi nebo na těchto stránkách, odkud jsem si vypůjčila část textu.

Kolik stojí?

Jelikož jsem worblu objevila nedávno a ještě nic jsem z ní nedělala, netuším, kolik by vás cosplay v plné zbroji asi tak mohl stát. (Netuším spotřebu materiálu apod.) Nejlevnější (a také nejmenší) kousky se pohybují okolo 22$, což je v přepočtu asi pětistovka. Pokud byste nad tím uvažovali, raději se poraďte s někým, kdo už s worblou má zkušenosti.

Jak s ní pracovat?

Podle všeho to vypadá vážně jednoduše O.o Ale zatím jsem to nezkoušela, takže nemohu říct. Myslím si, že se tu tak za pár měsíců sejdeme a budeme se smát nad tím, jak jsem si myslela, že je to jednoduché. Pro začátek by bylo nejlepší si k sobě buď vzít někoho, kdo s tím už má zkušenosti, nebo pracovat podle tutoriálů. Těch se dá na internetu najít spoustu - já vám sem dám tutoriál od Kamui (nahoře na obrázku), která se worble věnuje opravdu hodně.


Doufám, že vám to alespoň něco dalo - pokud s tím někdo umíte a vidíte v mém článku chyby, ráda si je tu opravím a přiučím se něco nového ^^* A určitě se nebojte mi poslat vaše výtvory.
Teď už zbývá popřát jen... hodně štěstí!~

Tim Burton a jeho svět

4. srpna 2014 v 12:54 | Ai Eater no Kuroyake |  Deník
Ahojky, moji milí i nemilí ^^* Jak jistě všichni víte, do Prahy jsem odjela už ve čtvrtek a v pátek se vydala na výstavu Tima Burtona. Jelikož to v mém životě byla vážně velká událost (a pro mě je Tim něco jako hrdina), shledala jsem za vhodné se s vámi o tento zážitek podělit. Doufám, že vám to přiblížím alespoň tak, abyste si říkali: "Proč já hlupák tam jen nešel." Tak uvidíme, jak se mi to povede! =]Na výstavu jsem se těšila už od května, proto jsem zezačátku nemohla uvěřit, že už jsem tady a že konečně uvidím většinu obrázků, které tenhle podivuhodný ale také velice chytrý a úžasný člověk namaloval. Problém byl v tom, že jsem absolutně nevěděla, kde na Staromáku hledat. Ale Balloon Boy (nahoře na obrázku; jelikož s sebou nemám kabel od mobilu, musela jsem použít random fotku z DeviantArtu) to všechno jistil. Byl vidět i přes ty davy turistů, kteří čekali, až se spustí Orloj.
Vystála jsem si frontu v tom šíleném vedru, tatínek mi dokonce skoro celé vstupné zaplatil a pak jsem si už vesele trajdala po schodech nahoru - do prvního patra expozice.


Když jsem vstoupila do místnosti, celkem jsem se zděsila, kolik je tam lidí. Ale... ještě to docela šlo. Když jsem přistoupila k prvnímu obrázku, stála jsem u něj šíleně dlouho a zkoumala každičký detail kresby. Postupně, jak jsem postupovala dál a dál, opadlo tohle prvotní "extra nadšení" a já se už dívala, jako každý jiný člověk (a pořád si říkala, jak je ten člověk úžasný). Obě dvě patra byly "složeny" z několika místností. V každé místnosti bylo něco jiného - jiné období nebo druh kreseb. Bylo to setříděno opravdu krásně a pokud jste šli popořadě (jako že já kvůli čekání většinou ne), krásně to na sebe navazovalo. Trochu mě mrzelo, že jsem neměla parťáka, se kterým bych si o Timových dílech mohla povídat.
V prvním patře mě asi nejvíce uchvátily loutky. Nejvíc se mi líbily asi tři velké černé příšery (nepamatuji si jejich název) a Sparky z filmu Frankenweenie.Taky se mi moc líbila jeho schizofrenie. Stále si pamatuji, kde byla vystavená. Chcete to vědět? Místnost s loutkami, zeď vlevo od vchodu, poslední sloupec, druhý obrázek odshora. I když pochybuji, že by někdo věděl oč jde, proto jsem ji našla na internetu a dávám ji sem, abyste se taky mohli pokochat ↓


Taky se mi moc líbil šestiminutový film s názvem "Vincent". Byla to asi první rýmovaná anglická věc, kterou jsem kdy viděla (slyšela) a fakt se mi to zalíbilo. Vincenta jsem na výstvaě viděla celkem třikrát a asi ještě pětkát ne celého. Když jsem odcházela, stále jsem si pár veršíků pamatovala.
Pokud byste se chtěl někdo podívat - našla jsem to s českými titulky na YT, bohužel tam jsou některé věci přeložené špatně a na výstavě byl celkový text mnohem lepší. Ale co.. buďme rádi za to, co máme.


Druhé patro bylo taky moc pěkné. Zase bylo složeno z několika místností. Moc mě uchvátila jeho díla - grotesky spojené s komedií. A vážně, věřte nevěřte, bylo to naprosto vtipné! Všichni, kdo došli k nějakému takovému obrázku, se mohli smíchy propadnout zpět do prvního patra. Na ukázku tu zase mám další obrázek ↓
Dále tu pak byly k vidění obrázky z Timoých cest - když neměl s sebou papír, kreslil na kapesníky. Což byl taky zajímavý nápad. A ani ve druhém patře nechyběl žádný film. Totiž, abych byla přesná - seriál. Jmenuje se Stainboy... a je fakt.. no boží. Viděla jsem asi všechny (a riskovala odumření nohou, gah). Na ukázku jsem to zase našla na YT, bohužel bez českých titulků. Ale vy jste určitě moc šikovní a pochopíte to, že? A možná vás to zaujme tak, že se podíváte na všechny díly...


Toť bylo mé shrnutí výstavy Tima Burtona - po dokoukání Stainboye jsem se šla podívat asi na 5 minut na promítání filmu a pak jsem musela jet domů. Moc jsem si to užila a ještě víc díky tomu, že jsem byla natěšená už od května. Doufám, že vám to aspoň něco dalo - v popisování výstav nejsem moc dobrá - vlastně je to poprvé, co něco takového píši.
A ještě se vás zeptám. Máte rádi Tima? Co si myslíte o jeho tvorbě? Byli jste na výstavě? Jak se vám líbila? Rozhodně se těším na vaše komentáře, moc mě zajímá váš názor!
Pokud by někoho zajímaly zdroje obrázků (nejsou moje), stačí, když na obrázku chvíli podržíte myš, zdroj se vám pak ukáže =]

Děkuju za přečtení tohoto článku a někdy zase (doufám, že velice brzy).
Vaše Aiuška♥