Reklamy,prosby a pozvánky→SEM
Kdyby nešla videa,zkuste obnovit stránku!

!! Blog přestěhován na: http://hopeoftomorrows.wordpress.com !!

Tim Burton a jeho svět

4. srpna 2014 v 12:54 | Ai Eater no Kuroyake |  Deník
Ahojky, moji milí i nemilí ^^* Jak jistě všichni víte, do Prahy jsem odjela už ve čtvrtek a v pátek se vydala na výstavu Tima Burtona. Jelikož to v mém životě byla vážně velká událost (a pro mě je Tim něco jako hrdina), shledala jsem za vhodné se s vámi o tento zážitek podělit. Doufám, že vám to přiblížím alespoň tak, abyste si říkali: "Proč já hlupák tam jen nešel." Tak uvidíme, jak se mi to povede! =]Na výstavu jsem se těšila už od května, proto jsem zezačátku nemohla uvěřit, že už jsem tady a že konečně uvidím většinu obrázků, které tenhle podivuhodný ale také velice chytrý a úžasný člověk namaloval. Problém byl v tom, že jsem absolutně nevěděla, kde na Staromáku hledat. Ale Balloon Boy (nahoře na obrázku; jelikož s sebou nemám kabel od mobilu, musela jsem použít random fotku z DeviantArtu) to všechno jistil. Byl vidět i přes ty davy turistů, kteří čekali, až se spustí Orloj.
Vystála jsem si frontu v tom šíleném vedru, tatínek mi dokonce skoro celé vstupné zaplatil a pak jsem si už vesele trajdala po schodech nahoru - do prvního patra expozice.


Když jsem vstoupila do místnosti, celkem jsem se zděsila, kolik je tam lidí. Ale... ještě to docela šlo. Když jsem přistoupila k prvnímu obrázku, stála jsem u něj šíleně dlouho a zkoumala každičký detail kresby. Postupně, jak jsem postupovala dál a dál, opadlo tohle prvotní "extra nadšení" a já se už dívala, jako každý jiný člověk (a pořád si říkala, jak je ten člověk úžasný). Obě dvě patra byly "složeny" z několika místností. V každé místnosti bylo něco jiného - jiné období nebo druh kreseb. Bylo to setříděno opravdu krásně a pokud jste šli popořadě (jako že já kvůli čekání většinou ne), krásně to na sebe navazovalo. Trochu mě mrzelo, že jsem neměla parťáka, se kterým bych si o Timových dílech mohla povídat.
V prvním patře mě asi nejvíce uchvátily loutky. Nejvíc se mi líbily asi tři velké černé příšery (nepamatuji si jejich název) a Sparky z filmu Frankenweenie.Taky se mi moc líbila jeho schizofrenie. Stále si pamatuji, kde byla vystavená. Chcete to vědět? Místnost s loutkami, zeď vlevo od vchodu, poslední sloupec, druhý obrázek odshora. I když pochybuji, že by někdo věděl oč jde, proto jsem ji našla na internetu a dávám ji sem, abyste se taky mohli pokochat ↓


Taky se mi moc líbil šestiminutový film s názvem "Vincent". Byla to asi první rýmovaná anglická věc, kterou jsem kdy viděla (slyšela) a fakt se mi to zalíbilo. Vincenta jsem na výstvaě viděla celkem třikrát a asi ještě pětkát ne celého. Když jsem odcházela, stále jsem si pár veršíků pamatovala.
Pokud byste se chtěl někdo podívat - našla jsem to s českými titulky na YT, bohužel tam jsou některé věci přeložené špatně a na výstavě byl celkový text mnohem lepší. Ale co.. buďme rádi za to, co máme.


Druhé patro bylo taky moc pěkné. Zase bylo složeno z několika místností. Moc mě uchvátila jeho díla - grotesky spojené s komedií. A vážně, věřte nevěřte, bylo to naprosto vtipné! Všichni, kdo došli k nějakému takovému obrázku, se mohli smíchy propadnout zpět do prvního patra. Na ukázku tu zase mám další obrázek ↓
Dále tu pak byly k vidění obrázky z Timoých cest - když neměl s sebou papír, kreslil na kapesníky. Což byl taky zajímavý nápad. A ani ve druhém patře nechyběl žádný film. Totiž, abych byla přesná - seriál. Jmenuje se Stainboy... a je fakt.. no boží. Viděla jsem asi všechny (a riskovala odumření nohou, gah). Na ukázku jsem to zase našla na YT, bohužel bez českých titulků. Ale vy jste určitě moc šikovní a pochopíte to, že? A možná vás to zaujme tak, že se podíváte na všechny díly...


Toť bylo mé shrnutí výstavy Tima Burtona - po dokoukání Stainboye jsem se šla podívat asi na 5 minut na promítání filmu a pak jsem musela jet domů. Moc jsem si to užila a ještě víc díky tomu, že jsem byla natěšená už od května. Doufám, že vám to aspoň něco dalo - v popisování výstav nejsem moc dobrá - vlastně je to poprvé, co něco takového píši.
A ještě se vás zeptám. Máte rádi Tima? Co si myslíte o jeho tvorbě? Byli jste na výstavě? Jak se vám líbila? Rozhodně se těším na vaše komentáře, moc mě zajímá váš názor!
Pokud by někoho zajímaly zdroje obrázků (nejsou moje), stačí, když na obrázku chvíli podržíte myš, zdroj se vám pak ukáže =]

Děkuju za přečtení tohoto článku a někdy zase (doufám, že velice brzy).
Vaše Aiuška♥
 


Komentáře

1 Nemesis Nemesis | Web | 4. srpna 2014 v 15:12 | Reagovat

wow tak to je škoda že jsem tam nebyla XD

2 Reita Reita | Web | 4. srpna 2014 v 18:11 | Reagovat

ehm no čo dodať XD na žiadnej výstave som ešte nikdy nebola :3 *hanbí sa * a bohužiaľ ho ani nepoznám :3 a no čo si myslím o jeho dielach ? teraz ma prosím nezabíjaj ja viem že pre teba tieto jeho tvorby znamenajú veľa ale pre boha ten chlap si len čmáral príšerky do neotesu !!!!!!!!!!!!!!!

3 beepinka beepinka | Web | 5. srpna 2014 v 16:48 | Reagovat

On je skvělý a má jedinečný styl!:) Já jsem na té výstavě byla se školou ^^ ..užívala jsem si jeho kresby a náčrtky. A ty loutky byly bombové =) ^^ když jsem tam byla,tak tam moc lidí nebylo ^^ Docela jsem se tam i pobavila,jelikož spolužák u každého obrazu házel vtipné poznámky. On je prostě totální ignorant ^^ xD

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 11. srpna 2014 v 20:55 | Reagovat

No, já tvorbu Tima Burtona teprve poznávám podrobněji, ale ta výstava musela být pěkná :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama