Reklamy,prosby a pozvánky→SEM
Kdyby nešla videa,zkuste obnovit stránku!

!! Blog přestěhován na: http://hopeoftomorrows.wordpress.com !!

Recenze - osu!

23. října 2014 v 18:00 | Ai Eater no Kuroyake |  Recenze - hry

Dnes jsem si pro vás připravila slibovanou recenzi na hru osu!. Bude to trošku jiná forma recenze - nebudu zde psát základní údaje. Ale i tak se vám to - doufám - bude líbit a třeba i začnete hrát =]Osu! je hudební hra, která je známá především v Asii a Americe, ale i zde v Česku má své hojné zastoupení. Kdo jste byl na letošním AnimeFestu, mohl jste tam na osu! narazit. Celá hra spočívá v mačkání jakýsi koleček do rytmu hudby. Zní to jednoduše, ne? Jenže jako každá hra má i osu! svoje ale.
Můžete si zde vybrat z několika obtížností - od nejjednodušších pro opravdové začátečníky, které jsou často tak pomalé, že failuju i na nich, až po mapy s příhodným názvem "Insane", které jsou pro opravdové borce.
A teď se dostáváme k zásadní otázce... Co se tady vlastně přesně dělá? Na jaké typy knoflíků se zde můžeme těšit?

Circles/Hit circles

Zde na gifu můžete vidět příklad. To je vlastně to, co se od vás v této hře očekává - zmáčknout tento kruh. Samozřejmě, že ne jeden. Na celé mapě je jich víc, mohou být od sebe daleko nebo naopak blízko, můžou přecházet z jednoho rytmu do druhého. Vás jako začátečníky bude nejvíce zajímat ta kružnice, která běží okolo kolečka - když je nejblíže ke kolečku, musíte kliknout. Ze začátku je dobré to sledovat, ovšem pozdějí si to zautomatizujete a budete klikat jen podle rytmu.

Slider
Nelekejte se, není to nic složitého. Je to vlastně obyčejný circle s tím rozdílem, že na něj kliknete a musíte ho držet do té doby, než s míčkem přejedete na druhou stranu. Samozřejmě jsou do různých tvarů, dokonce se v některých i několikrát vracíte tam a zpět a někdy jsou i tak krátké, že se dají považovat za normální hir circle.

Spinner
Spinner je další důležitá část osu!. Vaším úkolem je... prostě točit. Točit do té doby, než se zcvoknete. Ovšem pozor! Máte na to určitý časový limit (jako u circlu nebo slideru). Musíte spinner jednoduše vyčistit (objeví se vám pak nahoře ikonka "Clear") a když to zvládnete dost rychle, dostanete za to i bonusové body (které se hodí vždycky).

Osu! můžete hrát třemi styly: pomocí myšky (klikáte oravým a levým tlačítkem, po mapě normálně jezdíte), pomocí myšky + klávesnice (myškou jezdíte, klávesnicí mačkáte) nebo pomocí grafického tabletu + klávesnice (což je asi nejúčinnější metoda).


Jinak v osu! existuje spousta módů, které vám hraní mohou ulehčit nebo naopak ztížit.Ale o tom bych asi mluvila později. Doufám, že jsem vám to alespoň trochu přiblížila, koho by to více zajímalo, stáhnout hru a zaregistrovat se můžete zde. Nezapomeňte mi pak dát vědět, abych si vás mohla přidat do přátel ^^*
 


Komentáře

1 Yumi~chan15 Yumi~chan15 | Web | 24. října 2014 v 20:28 | Reagovat

Na AnimeFestu jsem byla, ale že bych tam někde narazila na někoho, kdo by jen vyslovil slovo OSU, tak to se mi nestalo :D Asi jsem jen nehledala...
Hru znám, recenze se ti moc povedla :3
Hrát ji ovšem nehodlám, nic mě k ní netáhne :/

2 Bumbík ^^ Bumbík ^^ | 24. října 2014 v 21:01 | Reagovat

niekedy ked budem mať viac času tak ju vyskúšam :3  aj kamarátka mi ju odporúčila vraj je to haluz... no uvidím xD ... neviem či ma bude nejak extra byviť skôr na mobila by ma bavila :D
a súhlasím, dobrá recenzia :3  teraz aspom viem čo ma čaká v tejto hre :D

3 alexis alexis | 26. února 2016 v 16:02 | Reagovat

nevi někdo jak hrat rovnou bez stahovani

4 Borec Borec | E-mail | 18. dubna 2016 v 14:10 | Reagovat

Jop, osu je luxusní hra, a recenze se ti povedla :3 :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama