Reklamy,prosby a pozvánky→SEM
Kdyby nešla videa,zkuste obnovit stránku!

!! Blog přestěhován na: http://hopeoftomorrows.wordpress.com !!

Výměnný pobyt - Holandsko 2014

5. října 2014 v 15:00 | Ai Eater no Kuroyake |  Deník
Hey guys!~ Jako první bych se strašně chtěla omluvit, že jsem nepsala články, i když jsem slibovala, jak každý den budu psát. Ani byste nevěřili, jak mě to všechno strašně vyčerpávalo! Teď jen celý víkend ležím a spím! T_T Takže asi chápete, že to bylo vážně těžké.
Ale teď dál od toho - chystám se vám povědět, jaké to bylo od úterka až do pátka. Protože to už nevíte, bwahaha~ Takžee, zapnout pásy, jdeme na to! A uvidíte, že to byla fakt jízda. ^^*


A proč vám tu plácám něco o velkých jízdách? V úterý nás totiž čekala návštěva Eftelingu - což je jeden z největších zábavních parků v Holandsku. A když říkám jeden z největších, tak myslím opravdu hodně obrovský. Eftelingu by se dalo říkat samostatné město. Já si tam přišla jako Alenka v Říši divů.

Vstupní brána do Eftelingu


Efteling je rozdělený na různé části ve kterých můžete najít různé atrakce. My nejdřív s naší skupinkou vyrazili do okruhu pro malé děti. Byl inspirovaný pohádkami a pro děti zde byly připravené prolézačky a podobně. Moc dlouho jsme tam nebyli - bylo to pěkné.. ale my už nejsme děti =]

Obr s extrémně dlouhým krkem (nemám ponětí, co to jako mělo být za pohádku, ale budiž)

Proto jsme se pak po obědě vydali vyzkoušet ty opravdové atrakce pro nás - horské dráhy a podobně. Horských drah tam bylo asi 5. Jedna, kde jedete dokonce i hlavou dolů; jedna - totiž vlastně dvě - kde soutěžíte, která z drah je rychlejší; další taková "obyč" a poslední se sjezdem do vody.
Vyzkoušeli jsme všechny a hned několikrát. Nejvíc se nám asi líbila ta, kde jedete s hlavou dolů - protože to nikde u nás nenajdete.

Horská dráha v Eftelingu - hlavou dolů jste byli nejenom jednou

Pak jsme také byli na lodi, která se houpala ze strany na stranu. Já mám z horských drah a podobných věcí trochu strach, takže si se mnou kamarádka poprvé musela sednout doprostřed, kde to nebylo tak hrozné, ale pro ni to byla nuda. Proto jsme se pak po pár hodinách vrátili i s našimi holandskými kamarády a sedli si úplně na konec lodi. A to už bylo vážně něco.

Loď, která se houpala ze strany na stranu - pár lidí se i pozvracelo...

Jinak jsme v Eftelingu vyzkoušeli spoustu věcí, které tu ČR nemáme. Jako například velké domečky, ve kterých jezdíte ve vozíčku a díváte se na různé hýbající se objekty. Pořádně nevím, jak bych to popsala, tak sem aspoň hodím fotku =]


Po Eftelingu jsme se vydali sníst nějaké holandské palačinky. Nevěřili byste vlastním očím - byly velké jako pizza a strašně dobré! Měla jsem problém tu svoji sníst, ale nakonec jsem to dala ^^*

Ve středu jsme si byli prohlídnout školu - mají ji fakt moc pěknou a děsně moderní *-* Kdybych tam bydlela, asi by mě i bavilo do té školy chodit ^^"
Po prohlídce jsme zavítali do aquaparku, kde jsme samozřejmě blbli na ničem jiném než na tobogánech. Dokonce se i náš dozor ála učitelé začali chovat jako malé dětičky, haha.

Plavák v Holandsku

Po čtyřech hodinách plavání nás čekal večerní program - což obnášelo vtipné jedno minutové hry. I když to některým (jako třeba mně) moc nešlo, všichni jsme si to moc užili a smáli se od začátku do konce.

Elza v akci - hra zvaná "Cottonballs"

Ve čtvrtek jsme vyrazili do Rotterdamu. Je to vážně obří město a když tam vjedete, nevidíte nic jiného než obří přenašeče kontejnerů. V Rotterdamu jsme se byli podívat ve Future Landu - tam nám průvodce vyprávěl o lodní přepravě a o tom, jak to bude vypadat za několik let...

Plně automatizovaný "přenašeč kontejnerů" - řídí ho pouze jeden jediný počítač

Poté jsme se vydali na vyjížďku lodí a prošli se po pláži. Taky jsme si zahráli kvíz, ve kterém byly otázky o Holandsku a Česku. Ještě jsem zapomněla říct, že tentokrát s námi byl celý jejich ročník - nejenom 12 vybraných žáků. Takže nás bylo něco přes 50 a já si jen potvrdila, že u nich ve škole je každý druhý člověk otaku nebo aspoň kouká na anime a čte mangy.

Selfie u moře

Takhle krásně to na pláži vypadalo

V pátek, což byl taky poslední den našeho výměnného pobytu, jsme si rozdali seznamy na nákup a jelo se vařit! Autobus nás rozvezl do Alberta a my kupovali věci ať už pro nás známé či neznámé.
Potom jsme měli něco kolem dvou hodinek pro vaření. Naše skupinka si dala záležet, ale stejně jsme náš dezert trošku zkazili (mohla jsem za to já, protože se mi srazil krém, ale co už).
Pak už jsme si jenom prošli Heeze (kde jsme celý týden bydleli), nakoupili suvenýry a řekli si: "Sbohem, uvidíme se v červnu."

Byl to vážně úžasný týden, moc jsem si ho užila. Poznala jsem nové lidi, procvičila si angličtinu a zažila to, co se v ČR zažít nedá. Už se těším, až znovu ty báječné lidi uvidím u nás v ČR ^^* Kdo by si chtěl počíst náš blog, který jsme psali každý večer v angličtině (ano, psala jsem tam i já), můžete zde.
 


Komentáře

1 Nemesis Nemesis | 5. října 2014 v 15:18 | Reagovat

jej tak to bylo naprosto úžasné hrozně ti závidím a doufám že sis to hrozně moc užila XD

2 Shio Usami Akira Shio Usami Akira | Web | 5. října 2014 v 19:07 | Reagovat

Páni - docela ti závidím :) Musel to být parádní zážítek ^^ Hned bych jela taky.

3 beepinka beepinka | Web | 5. října 2014 v 19:17 | Reagovat

Ty vosku tohle muselo být něco úžasného!*-* do života se ti takovéhle zkušenosti hodí!!:3
Tyjo ty horské dráhy..na to bych v životě nevlezla xD obdivuji,že jste na ně šli po obědě ;D :´D

4 Reita-chan Reita-chan | Web | 6. října 2014 v 14:26 | Reagovat

Jej tak toto ti závidím XD toľko atrakcii XD ja som ešte nikdy na takýchto dráha-ch nebola :( takže ti fakt závidím XD a zároveň som rada že si si to tam tak super užila .D

5 Penny Mizuki Allonsy Penny Mizuki Allonsy | Web | 7. října 2014 v 16:16 | Reagovat

Teda, tak to sis musela naramne uzit! :) Pekne fotky a ten park, teda. Ja bych se bala vlezt na tu drahu xD Musela to byt krasne skusenost. A ten blog je moc hezky, umite dobre anglicky ^^

6 Blackie~ Blackie~ | E-mail | Web | 16. října 2014 v 9:23 | Reagovat

Wau :) Tak tam muselo bejt božsky :) Ta horská dráha ♥ Já miluju takový věci kde jedeš jak zběsilá a pak vysíš hlavou dolů :D nejlepší když se to tam i zastavý :D jak v nějakym hororu z pouti :)
Super prostě, musel to bejt úžasný zážitek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama