Reklamy,prosby a pozvánky→SEM
Kdyby nešla videa,zkuste obnovit stránku!

!! Blog přestěhován na: http://hopeoftomorrows.wordpress.com !!

Akicon 2014

27. listopadu 2014 v 16:49 | Ai Eater no Kuroyake |  Deník
Jak jste si mohli všimnout, 31. října - 2. listopadu se konal Akicon (na kterém Aiuš samozřejmě nemohla chybět!). Byl to můj první "jiný" con (byla jsem pouze dvakrát na AnimeFestu), takže jsem se přirozeně těšila jako malé děcko =D A překvapilo mě to víc, než jsem si myslela ^^* Bohužel nemám skoro žádné fotky ._.
Myslíte, že můžu začít s vyprávěním?


Pátek
V pátek jsme dorazili něco po šesté hodině, protože náš úžasný vláček měl spoždění-.-" Proto jsme nestihli asi 2 přednášky, na které jsem chtěla jít. Rychle jsem se běžela převléct do cosplaye a začala prohlídka celého místa konání Akiconu (ale že se tam jakž takž vyznám, jsem mohla říct až v neděli =D). Taky jsem si koupila 3 mangy - a k nim se váže veselá příhoda, jak mě skupinka prodávajících učila smlouvat o cenu. Při mých pokusech jsme se opravdu hodně nasmáli =D

Když věda pomáhá spravedlnosti
Tohle byla první přednáška, na které jsme se ocitli. Byla o japonských seriálech typu "Sběratelé kostí", "Kriminálka Miami" a podobně. Bylo celkem zajímavé poslouchat o seriálech, ke kterým se běžně nedostanu (není to anime, no =D). Ovšem pak slečna z neznámého důvodu přeskočila na samovolné samovznícení člověka a mluvila o tom asi... polovinu celé přednášky? Ale křivdila bych, fakt mě to zajímalo a z tohohle tématu jsme si dělali srandu snad po celý Akicon =D
Avatar: the Legend of Korra
To byla další přednáška, před kterou jsme zavítali na Soul Calibur V. Jak název přednášky napoví, byla o druhé sérii amerického seriálu Avatar: the Last Airbender. Byli tam asi jen tři lidé, kteří absolutně nevěděli, o co jde (ale do děje byli rychle vtaženi) a bylo nás tam celkem málo, takže bych to označila za takovou... komornější a přátelštější přednášku. Slečna povídala především o rozdílech mezi těmito dvěma sériemi (což jsem ocenila, protože Korru jsem stále neviděla) a občas se strhla opravdu pěkná diskuse ^^*

(mangy, co jsem si přivezla domů - zbylé díly mi přijdou v prosinci)

Sobota
Sobota byla asi nejvíc weird =D A to doslova. Aiuška byla vzhůru už v 7 ráno, ovšem než se vyhrabali její společníci... Takže jsme na Akicon přijeli asi kolem jedenácté. Tam jsem skoro doslova narazila na Blackie, aniž bych si jí všimla (taky tam vůbec neměla být, že). Takže jsem hnedka dostala vylágoš, jaktože jsem si ji nevšimla. Přátelé, no =D Samozřejmě jsme v průběhu celého dne trollili na konzolovkách (na přednášky přijde, nebojte). Vyfotilo si mě tam i pár lidí. A občas se k nám přidávala Blackie s Lukem. Kteří mě taky takovým divným způsobem seznámili s jednou boží osobou. Ve zkratce - Luke prostě chtěl této osobě (fain, Mythovi) někoho dohodit a přivedl mě. Bylo to fakt děsně weird a myslím si, že si z tohohle s Mythem budeme dělat srandu ještě hodně dlouho (a Lukeho stihne odplata, muhehehe). Ale teď k přednáškám.

Sonic the Hedgehog
I když jsme na Akiconu byli už nějakou chvíli, šli jsme až ve 12 hodin na Sonica. Moc jsem se těšila - o Sonicovi jsem věděla akorát to, že je to modrej ježek a jsou s ním udělané hry, ale to bylo všechno. Přednáška mi toho řekla docela dost - i když slečna neoplývala vlastností moc dobrého přednášení a dobrého vyslovování anglických slov. Ale jak říkám - nebylo to zas tak hrozné a celkem se mi to líbilo ^^*
Technologický boom v jihovýchodní Asii
Na tuhle přednášku jsem prapůvodně nechtěla vůbec jít, ale ostatní mě přehlasovali a zůstali jsme na tuto přednášku. No, dopadlo to tak, že jsme vydrželi cca 10 minut a odešli jsme. Ten chlapík mi byl celkem nesympatický, pořád si musel odkašlávat a měl i způsob mluvy ála uspávač hadů. Tohle víckrát opravdu ne.
Animestop
Pamatuje si někdo na soutěž Videostop? Pokud ano, tohle je akiconová obdoba s tím rozdílem, že se pohybujete okolo anime. Soutěž pořádal Grek a jak všichni víme, jeho přednášky jsou skvělé a ani Animestop nebyl vyjímka. Na podobné soutěži jsem se byla podívat poprvé a mile mě překvapila - jak znalosti soutěžících tak celkový průběh. Grek to měl opravdu pěkně přichystané a obdivovala jsem soutěžící, že se tam přihlásili. Kdybych tam seděla já, nedopadlo by to dobře ^^"
Cosplay soutěž
Na tu jsem se opravdu těšila, jelikož miluju cosplay, dobré cosplaye a ještě lepší cosplayery! ^^* A nebyla jsem zklamaná - poznala jsem Arashi; viděla Smeraldinu, která vyhrála cenu diváků na Animefestu a chvíli se tam se mnou bavila a poznala jsem tam holčinu v cosplayi Misy Amane, která si mě fotila taktéž na Animefestu ^^* Všechny cosplaye byly vážně vydařené, jenom pár lidí nemělo moc nazkoušený roleplay. Mě samotné se nejvíc líbil Kaito a cosplayer s číslem 4, jehož jméno si nepamatuji a ani jeho postavu neznám =D (ale mám s ním fotku!).
JSDF
Čtyři písmena. Asi si říkáte, jak někdo může přednášet jen o čtyřech písmenech. Ano, veleúžasný Grek to dokázal. Představte si pod zkratkou "JSDF" se skrývá anglický název "Japanese Self-Defense Forces". Pokud to vezmeme ve zkratce a hodně rychle, dospějeme k závěru, že Japonsko má (i přes zákaz událostí z 2. světové války) jednu z největších armád světa. Jak je to možné? Ano, to jsme se dozvěděli na této přednášce.
Dle mého názoru byla tohle jedna z nejlepších přednášek, na kterých jsem byla. Grek to měl (ostatně jako vždy) krásně zpracované a dozvěděla jsem se něco, o čem jsem v životě neslyšela (ale mám takový dojem, že se o to začnu zajímat více ^^)
Hodina nerdů (aneb nerdi v reality show)
Taková oddechová přednáška. Nikdy jsem si nemyslela, že by existovaly reality show plné nerdů, jako jsme my otaku, ale vážně tomu je tak! Hrozně jsem se u toho nasmála - ať už z Angieiných poznámek nebo ukázek ze samotných reality show. Na Aki jsem se zapřísáhla, že si nějakou tuhle show musím pustit.
Svět podle Isaaca Asimova
A dostáváme se k, u nás ve skupince, nejdiskutovanější přednášce. A proč? Protože byla jednoduše nejhorší, na jaké jsem za celý svůj život byla. Ta ženská mluvila strašně potichu a s divným přízvukem, už jen ta prezentace vypadala odpudivě a i to, jaký způsob přednášení měla... Vlastně si z té přednášky vůbec nic nepamatuju. Chudák Blackie a moje teta, že tam s námi musely být! V životě bych už na tuhle přednášku nešla - doteď mě děsí v mých snech.
Japonská robotika v průběhu let
Po Asimovi jsem byla nadšená, když přišel mladej chlapík (opravdu hodně zažranej do robotiky) a začal nám vyprávět o robotech. Věděl toho fakt hodně a už jen to nadšení z toho, že nám toho může spoustu říct, bylo takové roztomilé, hehe. Narozdíl od Asimova si toho odsud pamatuju hodně a jen mě udivovalo, kolik různých robotů lidé dokáží stvořit.
Jak fungují roboti v mecha stylu
Na tuhle přednášku jsem se moc těšila - mecha anime jsem neviděla ani jedno, jsou to pro mne neprobádané vody. Divila jsem se, co všechno za různé duhové roboty tvůrci mecha dokáží stvořit. Někdy to vypadalo fakt bizarně, haha! Mecha žánr mě nikdy moc nezajímal, ale třeba na Evangelion bych se po téhle přednášce ráda podívala. Akorát si z ní pamatuju docela málo... byla jsem už extra přepřednáškovaná a mozek mi vypovídal službu...

(Aiuška s jedním z nejúžasnějších cosplayerů, co se zúčastnili cosplay soutěže [dala jsem mu hlas] + tam vypadá jako troll)

Neděle
Samozřejmě, hádáte správně, má skupinka zase vstávala extra pozdě, takže jsme nestihli "Kolik stojí anime" a "Kimona" (a na ty jsem fakt chtěla jít). Trošku mě zamrzelo, že jsem už neviděla Black s Lukem, ale chápu, že byli prostě unavení ^^* Ten den už se nic tak zásadního nedělo - pouze dvě přednášky (o kterých vám jdu teď podívat) a pak cesta vlakem do Pardubic za pratetou, odkud mě babča s dědou vezli domů.

Vocaloid novinky
Má skupinka mě naštvala ještě víc, když jsme z téhle přednášky stihli jen asi půlku. Ale pořád lepší než nic. O nějaké novinky (jak v anime tak u Vocaloidů) se zas tak moc nezajímám, proto jsem uvítala, když mi to někdo naservíroval až pod nos. Taky jsem tam poprvé uslyšela jednu z mých teď už nejoblíbenějších Vocaloid písniček - Echo od Megpoid Gumi (na tuto verzi se chystám dělat cosplay). Plus mě potěšila slečna, co přednášela - měla crossplay na Konohu z Kagerou Days.
Odívání ve starém Japonsku
Na to jsem se taky moc těšila, i když jsem už spoustu věcí věděla. Dokonce jsem tam vyhrála i gumového medvídka, mňam! Ale i zde mě pár věcí překvapilo - tak například, že někdy se nosilo třeba až 20 vrstev kimon a když jste prohodili třeba jen dvě barvy vrstvy, bylo to jedno z největších faux pas, kterého jste se ve starém Japonsku mohli dopustit.

(Aiuška s Blackie nee-chan)

To by byl můj článek o Akiconu. Omlouvám se, že jsem ho napsala tak pozdě, ale neměla jsem teď moc čas. Ve škole je to teď takové hektické a mám trochu problémy doma. Ale nic o čem by stála řeč ^^* Doufám, že se vám článek aspoň trochu líbil a aspoň něco vám dal. A že příští rok budu mít možnost vám povyprávět o dalším Aki.
Aiush~
 


Komentáře

1 Pink-bee Pink-bee | Web | 27. listopadu 2014 v 16:58 | Reagovat

Teď mě mrzí, že jsem ta nebyla. Mě letos dokonce nevyšel ani anime-fest. -_-
Příští rok si to musím lépe naplánovat.
Taky bych si ráda udělala nějaký cosplay. třeba Neo z RWBY...i když to zase tolik lidí nezná.

Ty máš strašně pěkný kostým a ten vedle tebe taky :D

áááá teď mám vážně depku že jsem nebyla...

2 Nemesis Nemesis | 28. listopadu 2014 v 9:28 | Reagovat

tak to zní jako super strávený čas asi tam někdy taky pojedu XD

3 beepinka beepinka | 28. listopadu 2014 v 15:33 | Reagovat

Tak to je super ^^ ....Musím říct,že ti to velmi sluší ^^)//!!

4 ♦Reina♦ ♦Reina♦ | Web | 29. listopadu 2014 v 14:47 | Reagovat

Musela sis to opravdu užít! :3
Bohužel, všechny cony jsou pro mě moc daleko, a nemám jak se tam dostat. =.=
(Nemluvně o tom, že nemám ani žádné prachy xD )
Fakt ti závidím, určitě to bylo úžasné! Btw, fotky jsou krásné, moc ti to sluší :3

5 Penny Mizuki Allonsy Penny Mizuki Allonsy | Web | 1. prosince 2014 v 18:14 | Reagovat

Teda, docela ti to vsechno zavidim :D Ja totiz nebyla nazadnem takovem setkani :/
Pekne mangy :)
A ty prednasky musely byt vsechny velice zajimave :)

6 Awkward. 。◕‿◕。 Awkward. 。◕‿◕。 | E-mail | Web | 3. prosince 2014 v 17:43 | Reagovat

Ai xDDDD ta moje fotka xDDDD nééééé to snad ne :D sakra... A je to v čudu :D
Ne dělám si srandu je to super ^^
Jsem ráda že jsi si to užila i že jsem se k tobě mohla vetřít :3 Už z toho důvodu že jsem tam měla tebe to pro mě byla nejlepší akce :3
Aspoň že sis ty přednášky užila :) je tto boží já jsem nebyla ani na polovině xDDDDDD

7 Bumbík ^^ Bumbík ^^ | 5. prosince 2014 v 20:12 | Reagovat

oooouuu ty si jaká zlatááá ^^^ooooouumm :3 :3 :3
no tie mangy ti prirodzene závidím :3  potom aj napíšeš nejaký článok o tom aké sú však? ^^ aaa práve som sa vdaka tebe namotivovala ísť na AnimeShow slovenskú :D  zaspámujem sa prednáškami :D  je to divné ale nikdy som sa na ne nehnala akurát tak na karaoke súťaž a cosplay súťaž som chodila pozerať :D  takže tento ročník čo buse si zoberiem z teba príklad a idem na to :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama