Reklamy,prosby a pozvánky→SEM
Kdyby nešla videa,zkuste obnovit stránku!

!! Blog přestěhován na: http://hopeoftomorrows.wordpress.com !!

Cosplay materiály

Cosplay materiály: Craft Foam (Moosgummi)

21. dubna 2015 v 19:19 | Ai Eater no Kuroyake
Zdravím Tuříni!~ Připravila jsem si pro vás (po dlouhé době) zase něco okolo cosplay materiálů - dneska se podíváme na zoubek dalšímu termoplastu •^^• Nemusíte se bát, je to jeden z posledních termoplastů, o kterých budu psát. Pak se vrhneme na trošku jinačí materiály a později se tu hodlám zaobírat látkami~ Můžeme jít na to?

Co to vlastně je?

Jak už jsem psala, jde o druh termoplastu (jako wonderflex nebo worbla) s trošku rapidními rozdíly. Za prvé craft foam je v Česku (oproti jiným termoplastům) strašně snadně sehnatelný - pod názvem moosgummi si ho můžete na metráž objednat z nejednoho českého e-shopu. Oproti worble a wonderflexu je hodně tenký a měkký (je to prostě pěnovka) a tvarování je s ním o něco náročnější.

Co se s ním dá dělat?

Jakou všech termoplastů úplně cokoliv. Od obřích cosplay lízátek, křídel, šperků až po složitá brnění. Jedinou nevýhodou je, že bez patřičného skillu s tím nic moc nezvládnete a hlavně - tento termoplast je opravdu hodně měkký, proto se musí podlepovat a dávat pozor, aby se s ním nic nestalo.

Kde ho sehnat?

V tomto případě se (vyjímečně) nemusíte spoléhat na zahraniční e-shopy. V ČR se dá sehnat celkem snadno, mimo jiné i na tomto e-shopu, který bych doporučila i z hlediska nakupování látek. Domluva je s nimi výborná a zatím mi přišlo úplně všecko, co jsem si objednala.

Kolik stojí?

Cena se různí podle toho, kde craft foam/moosgummi kupujete. Na již zmiňovaném e-shopu je to 129,- za metr, ale viděla jsem ho i dražší. Pokud ho nepotřebujete tolik, dají se sehnat i A4 pláty něco kolem 40,-.

Jak s ním pracovat?

Jako s jinými termoplasty! U craft foamu bych vám poradila, abyste se toho nebáli. Doporučila bych spíše používat pro tvarování žehličku (nastavenou na velmi nízkou teplotu) než fén, ale to je názor u každého cosplayera jiný. Doporučuji taky výsledný výrobek přetřít nějakým lepidlem, aby neztratil svůj tvar. Pro lepší představu opět přidávám video.

Cosplay materiály: Wonderflex

10. září 2014 v 20:20 | Ai Eater no Kuroyake
Hey guys~ Jsem zde s dalším článkem o cosplay materiálech. Dneska si posvítíme na předposlední termoplast - zvaný Wondeflex. Je to fakt hrozně podobné worble, o které jsem psala zde.

Co to vlastně je?

Wonderflex je druh termoplastu, který se při zahřívání dá tvarovat a různě lepit k sobě. Wondeflex má - jako worbla - dvě strany. Na jedné je lepidlo, takže můžete lepit více kousků k sobě a druhá je zpevněná polyesterem pro větší stabilitu. Díky tomu je Wonderflex těžší než worbla (tím se myslí na nošení).

Co se s ním dá dělat?

Jako s worblou úplně všechno. Používá se jak na vytváření různých figurek, tak na divadelní masky a kulisy až po námi hodně zmiňované cosplaye. Dočetla jsem se, že se dá dokonce použít i při restaurování nábytku o.o

Kde ho sehnat?

Jako obvykle můžete téměř zapomenout na české eshopy. Protože já Wonderflex opravdu nikde neviděla. Cena je trošku dražší než u worbly (nebo téměř stejná, jak kde). Dá se sehnat na vámi jistě dobře známém ebayi nebo zde.

Jak s ním pracovat?

Stejně jako s worblou - pro nahřátí můžete použít horkou vodu, fén nebo páru. Poté máte asi 2-3 minuty, než Wondeflex opět ztvrdne. Samozřejmě, že pokud svou práci za tak krátký čas nestihnete, není problém Wondeflex znovu zahřát a tvarovat dál!

Cosplay materiály: Worbla

6. srpna 2014 v 13:22 | Ai Eater no Kuroyake
Hey guys~ Při mém pátrání po nejlepších materiálech pro cosplay jsem narazila na velice zvláštní název, který pod sebou skrývá jistou hmotu jménem worbla. Dlouho dlouho jsem nemohla nic najít, až se povedlo. Jelikož se chci více nablogu začít věnovat cosplayi, řekla jsem si, že tohle bude dobrý začátek.

Co to vlastně je?

Worbla je jistý druh termoplastu. Dá se s ní velice jednoduše pracovat - k vytvarování vám stačí horký vzduch, voda nebo třeba pára. Nemyslím si, že byste worblu nahřívali někde nad hrncem - opravdu nejjednodušší je použít fén. Je lehčí než Wonderflex (název dalšího termoplastu) a lépe s ní vypracujete detaily než naprř. se Sintrou. Nevíc je netoxická a můžete zpracovat opravdu všechno, takže si pamatujte, že nic se nesmí vyhodit!

Co se s ní dá všechno dělat?

No, vlastně úplně všechno. Od figurek až po propracované cosplay brnění, které můžete vidět např. u Kamui. Můžete se rozhodnout, jestli budete používat více vrstev (jedna strana worbly funguje jako lepidlo) nebo jestli použijete pouze jednu tenkou vrstvu. Cosplayi a fantazii se meze nekladou!

Kde ji sehnat?

V Česku ji bohužel neseženete. Pokud ještě s nakupováním např. přes Paypal nemáte zkušenosti, budete je teď muset nabrat. Dá se koupit pouze na zahraničních webech (pokud byste někdo našel český obchod s worblou, sem s tím!). Dá se jendoduše koupit na ebayi nebo na těchto stránkách, odkud jsem si vypůjčila část textu.

Kolik stojí?

Jelikož jsem worblu objevila nedávno a ještě nic jsem z ní nedělala, netuším, kolik by vás cosplay v plné zbroji asi tak mohl stát. (Netuším spotřebu materiálu apod.) Nejlevnější (a také nejmenší) kousky se pohybují okolo 22$, což je v přepočtu asi pětistovka. Pokud byste nad tím uvažovali, raději se poraďte s někým, kdo už s worblou má zkušenosti.

Jak s ní pracovat?

Podle všeho to vypadá vážně jednoduše O.o Ale zatím jsem to nezkoušela, takže nemohu říct. Myslím si, že se tu tak za pár měsíců sejdeme a budeme se smát nad tím, jak jsem si myslela, že je to jednoduché. Pro začátek by bylo nejlepší si k sobě buď vzít někoho, kdo s tím už má zkušenosti, nebo pracovat podle tutoriálů. Těch se dá na internetu najít spoustu - já vám sem dám tutoriál od Kamui (nahoře na obrázku), která se worble věnuje opravdu hodně.


Doufám, že vám to alespoň něco dalo - pokud s tím někdo umíte a vidíte v mém článku chyby, ráda si je tu opravím a přiučím se něco nového ^^* A určitě se nebojte mi poslat vaše výtvory.
Teď už zbývá popřát jen... hodně štěstí!~
 
 

Reklama